חיפוש באתר זה וכללי

יום שלישי, 15 במאי 2018

גלילת חצילים ממולאת בגבינות

השילוב של חצילים וגבינות עם מליחות כזו או אחרת הוא נפלא. מתכון זה מושך את העין, מאוד פיקנטי ויש להכינו לפחות 6 שעות לפני ההגשה.
למתכון זה רצוי חציל רגיל וארוך (לא חציל בלדי) בשל נוחות העבודה. אני אמליץ על מספר סוגי גבינות למתכון אבל כל אחד יכול לשנות ובלבד שיהיו פיקנטיות ו/או מלוחות מעט ולא גבינות רכות (אפשר מעט גבינת שמנת, ממש מעט להדבקה).
ונא לא להעיר שצריך לכתוב "ממולאה" ולא "ממולאת", בהזדמנות זו, שיעור בעברית - סיומת הנקבה של צורות הבינוני (ההווה) יכולה להיות ־ת או ־ָה, אלא שלרוב בכל בניין מבנייני הפועל נעשתה סיומת אחת לסיומת השגורה, ואילו הסיומת האחרת או שאינה משמשת כלל או שמוצאים אותה רק בלשון ספרותית או בצירופים כבולים. ברוב הבניינים הסיומת השגורה היא ־ת, ואילו… (באדיבות האקדמיה ללשון).חומרים:
חציל גדול וארוך
גבינות - רוקפור (או דניש בלו), פטה, קש (חסרת טעם, רק לייצוב), פרומעז......
שמן קנולה
שמן זית
חמאה
פלפל שחור גרוס גס

הכנה
במחבת גדולה - כמויות שוות של שמני זית וקנולה וחמאה, לטגן פרוסות חצילים דקות עד ששחום. להוריד על נייר סופג ורצוי לעבוד על עיצוב החצילים (מייד בהמשך) כשהם עוד חמים. הליך זה צורך הרבה שומנים והצבע יוצא כמו בתמונה העליונה. לחילופין, על תבנית מתכת, פרוסות החצילים משוחות בתערובת השומנים בשכבה דקיקה ולתנור עד שמשחים. אזהרה - קשה להפוך ולא הכרחי כי תמיד ניתן לעצב כך שהצד השחום יותר יהיה חיצוני - התמונה השניה.
במקביל לטיגון, מערבבים היטב את הגבינות עם הפלפל השחור. כמות גדולה תתן גלילות גבוהות, וכמות קטנה נמוכות יותר בהתאמה.
מצפים תבנית אינגליש קייק בניילון נצמד עם שוליים נדיבים.  חציל ארוך גדול מספיק ל-2 תבניות אם חותכים דק. בשולים של התבנית פרוסות משני הצדדים, מאמצע התחתית והעודף נופל החוצה (ישמש לסגירה). בתחתית התבנית, על קצות הפרוסות ששמנו קודם, שכבת חצילים אחת כשהשוליים נופלים החוצה במימד הצר של התבנית (בד"כ 2 פרוסות יספיקו).
למלא בתערובת ולשטח בעדינות (החציל מתפרק) לסגור את השוליים של פרוסות החציל, קודם המימד הצר ואחר כך בשוליים הארוכים. לסגור ולאטום בעזרת שולי הניילון הנצמד
ההסבר נראה מסובך, תסתכלו בתמונות והכל ברור ופשוט.
למקרר ל-6 שעות לפחות. לפתוח ניילון נצמד ולהפוך על צלחת הגשה שטוחה. לחתוך פרוסות רק בסמוך להגשה. ניתן לקשט בפרוסת עגבניה דקיקה עם מעט מלח גס, לנעוץ עלה בזיליקום במרכז ועוד.
בתאבון !!!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה