חיפוש באתר זה וכללי

יום שבת, 21 ביולי 2012

"ריזוטו" חיטה

למה ריזוטו במרכאות בכותרת ? כי חיטה לא באמת יכולה להיות ריזוטו (ריז, ריזו, ארוז, אורז הם מקור המילה). אבל.... שיטת ההכנה מאוד דומה ולכן כך קראתי למתכון. בתמונה עם קבב קינמון מבושל עם עגבניות תמר.

הכנתי אותו כמתכון בריאות, דל שומן, הרבה ויטמינים וזאת לאור הארותיו של דני ויינשטיין בן דודי (המושך מעת לעת בעט ומוציא ספרים) ואשר בביתו אוכלים בריא ואילו באתר שלי, איך אגיד זאת, אני לא בדיוק מתכנן מתכונים על פי סגולותיהם הבריאותיות.

המתכון מבוסס בעיקרו על כך שאנו נוטים לשפוך רוטב שנשאר לנו מצלי, מעוף, מכדורי בשר ועוד. אני תמיד מנצל שאריות ובמיוחד רטבי בשר והילדים שלי קוראים למה שיוצא מערוב שאריות "DISH".


חומרים:

לכ-1 עד 1.5 ליטר רוטב/ציר:
300 גרם חיטה
1 בצל בינוני
2 כפות שמן קנולה או שמן זית או שמן קוקוס (לא שמן דקלים, להבדיל - זה של הקוקוס הכי בריא)
כ-100 גרם פטריות או 1 קולרבי או 1 קישוא או..... תבחרו לכם ירק אחד או יותר ובלבד שכמותו לא תשתלט על טעם החיטה.
בלי מלח !!! יש תמיד מספיק ברוטב/ציר

הכנה:

קוצצים את הבצל דק ואת הירק שמוסיפים לקוביות קטנות. מלהטים את השמן בסיר ומטגנים מעט את הבצל, כשמתחיל להשחים מוסיפים את הירק ל-2-3 דקות. מוסיפים 2 מצקות מלאות מהרוטב ואת החיטה, מרתיחים ומנמיכים לאש קטנה, רק ביעבוע קל. מכסים במכסה. בודקים בהתחלה כל 3-4 דקות ומוסיפים עוד מצקת או שתיים רוטב כך שכל הזמן החיטה תהיה רטובה עם קצת נוזל מעל. סבלנות, זה לוקח קצת זמן. וכך עד שהחיטה כמעט לגמרי רכה לטעמכם ואז מוסיפים מצקת אחרונה, מערבבים ומכבים את האש. ממתינים 5 דקות עם סיר מכוסה והתבשיל מוכן.

נהדר כתוספת לבשר (כמו בתמונה) וגם כסלט בטמפרטורת החדר.

תגובה 1:

  1. יצא לי נהדר כסלט.
    לפעמים מרגיש שאני במן משחקי חשיבה כשאני צריכה להתמודד עם הרטבים שנשארים לי, בזכותך יש לי עכשיו פתרון טעים ומעולה לשאריות.

    השבמחק