חיפוש באתר זה וכללי

יום חמישי, 23 בספטמבר 2010

שוק טלה בעשבי תיבול

לכאורה מתכון שלוקח זמן, מסובך להכנה, עושה ריח והכל עורבא פרח. קל להכנה, זמן אפיה/צליה קצר יחסית ואם מורידים את מרבית השומן, ריח ענפי התבלינים גובר על הכל. 12-16 מנות תלוי בגודל השוק. בתמונה השמאלית השוק המוכנה לאכילה, בשניה לפני הכנסה לתנור.
חומרים:
שוק טלה שלם (ראה בהמשך מה להגיד לקצב)
ענפי טימין
ענפי רוזמרין
פרוסות שום טרי
4-5 כפות שמן זית
2-3 כפות חרדל גרגרים
מלח גס
פלפל שחור גרוס גס
חוט שפגט/משיחה

ראשית על שוק טלה. להרבה קצבים יש שוק טלה אבל מעטים יודעים להוציא את העצם בצורה שאפשר יהיה למלא את השוק, כלומר להשאיר חור ללא חתך לאורך. אישית אני מעדיף להוציא רק חצי עצם (ראו בתמונות) ולמלא בפטריות קטנות שלמות.

אז מה לבקש מהקצב ? להוציא עצם ראשית ולהשאיר שוק למילוי ולהוריד את רוב השומן (הוא מיותר ויש מספיק בפנים) לנסר את בליטת העצם המיותרת שנשארה.

ההכנה:

למלא את החור בשוק במילוי שרוצים (פטריות, קוביות קטנות של תפ"א חצי מבושל, אורז מבושל עם צנוברים ושקדים וכו') או בעשבי תבלין. לערבב חרדל עם שמן זית ולמשוח את השוק מכל הצדדים, לפזר מלח גס ופלפל שחור גרוס גס מכל הצדדים, לעשות חתכים קטנים ולהכניס לתוכם פרוסות שום טרי, לשים משני הצדדים עשבי תיבול ולקשור בחוט שפגט. כל זה לא לוקח יותר מ-10 דקות ולא צריך שום מיומנות. ראו באחת התמונות.

לשים על נייר כסף בתבנית מתכת בתנור שחומם מראש לחום מקסימלי למשך 30 דקות. לאחר מכן בחום 175 עוד 20 עד 40 דקות בהתאם לדרגת העשיה הרצוייה. ראו התוצאה באחת התמונות.

להשאיר 10 דקות בתנור בדלת פתוחה ולחתוך לפרוסות בסכין חדה מאוד. טעים עם חרדל או חזרת אדומה.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה