חיפוש באתר זה וכללי

יום שני, 18 באוקטובר 2010

le faux filet - ביסטרו צרפתי קטן בפריס וסטייק הטרטר הטוב בפריס

16 Rue Joubert 75009 Paris France
Transport: Métro Havre-Caumartin (246 m) Métro Trinité Estienne d'Orves (336 m) Métro Chaussée d'Antin-Lafayette (359 m) Métro Saint Lazare (574 m
למפת הגעה לחץ על הקישור.
אני כותב מעט על אוכל ומסעדות/פאבים בחו"ל, לא רק השיגרתיים (גם) אלא מקומיים שבהם אוכלת וסובאת/שובעת האוכלוסיה המקומית.
קפה/ביסטרו זה, נמצא ברחוב צדדי בלב אזור תיירותי מאוד הומה, לא בשל המראות היפים באזור אלא בשל הימצאותו בקרבת גלרי לפייט ופרנטם (פ). אז אם הגעתם לקנות במחירים מופקעים, לפחות איכלו טוב ובזול.
בביסטרו יש רק תפריט עסקי שעולה 17 יורו ויש מנה ראשונה לבחירה מתוך 4 קבועות ועוד פתיח יומי ומנה עיקרית מתוך כ-5 ומנת היום. קינוחים בתוספת קטנה של מחיר. מחיר חצי ליטר יין כ-8 יורו. כך, ארוחה לשניים תעלה כ-200 ש"ח כולל היין וטיפ, בפריס נוהגים לשים פחות מאשר בארץ (אם איננו כלול במחיר - לבדוק בתפריט ובחשבון).
בחלון הכניסה לביסטרו וילונות בד משובץ מבעדיהם כבר רואים שולחנות עם מפות שעליהן נייר לבן והשולחנות ערוכים כך שכבר הסטינג עושה תאבון בריא של ביסטרו מקומי.לא ארחיב על כלל המנות אלא אציין את סטייק הטרטר עליו נכתב באחד מבלוגי האוכל הנחשבים שהוא הטוב ביותר בפריס (ראו גם בתמונה, הגדילו בלחיצה.....). רצוי לבקש אותו pre'pare' - prepared , כלומר מוכן מראש וזאת למי שלא מיומן בתיבול ועירבול סטייק טרטר. בביסטרו זה, המלצרית הראשית (ואולי בעלת הבית ?), מכינה אותו מול העיניים על שולחן קטן בסמוך לקופה, שם ישנם כל המרכיבים לתיבול הבשר שיצא זה עתה מהמטבח וכל זאת עם שני מזלגות שיוצרים את הצורה העגולה, פשוט כיף להסתכל על המיומנות. טריותו של הסטייק ניכרת בתמונה (צולם אחרי שכבר נגסנו ממנו) על פי צבעו האדום שזהה בחוץ ובפנים, סטייק טרטר שהוכן מבעוד מועד הוא בעל צבע שונה בחוץ מהמרקם הפנימי. והטעם ? טעם גן עדן זה עלבון למנה זו או כפי שאומר גיסי - שככה נאכל בגהינום.
אחותי, שאכלה סתם סטייק עם רוטב ברנז, נהתה גם היא. ניתן להזמין קוט דה ביף במחיר תפריט עסקי של 22 יורו (היוצא דופן היחיד בתפריט). המנות מלוות בצ'יפס נהדר, דק, פריך, לוהט ולא מומלח עד אימה כמו במקדונלד.
שווה ליסוע למסעדה זו במיוחד, מחיר כרטיס במטרו הוא 1.20 יורו (ל-carnet של 10 כרטיסים) כך שזה לא מייקר כמעט את הארוחה.
למי שרוצה מתכון לסטייק טרטר, באתר שלי

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה